Urmărește topicul Coranul

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 1869
Membrii abonați 2
Membrii respondenti: 10
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/50-coranul]Coranul[/url]
Silvian
-Silvian -
Ce invatatura aduce? L-ați citit?
Optiuni topic
Bordanc_nicu
-Bordanc_nicu -
De-alungul istoriei au existat tendinte de convertiri fortate, sau razboaie "sfinte", in care adeptii unei religii prin forta isi impuneau convingerile. In zilele noastre musulmani mor si omoara pe "necredinciosi" pentru a-l onora pe Alah. Optiuni postare ®
Bordanc_nicu
-Bordanc_nicu -
La fel procedau si cruciatii, adepti ai religiei Catolice, parte din Crestinism. Astfel de actiuni, conduse de interese politice, au facut doar rau omenirii. Optiuni postare ®
AndreiBodnariuc
-AndreiBodnariuc -
N-ai ce invata din cartea asta, nici sa inveti sa te inchini la alti dumnezei. Nu e buna deloc. Optiuni postare ®
Danielemanuel
-Danielemanuel -
Au o învățătura demonica. Optiuni postare ®
Silviu_18
-Silviu_18 -
Nicu
-Nicu -
Coranul e ca si Biblia la noi. Dar imi place ca musulmanii practica cu adevărat Coranul, si pot fi lumini pentru mulți! Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Maximuss
-Maximuss -
Coranul, Sfânta Scriptură a Islamului.

Mahomed, trimisul lui Allah, spune într-una din surele sale, făcând referire la creștini, despre Isus Hristos: „Pacea lui Allah asupra Lui. Dar nu Îl confundați pe marele profet cu fiul lui Allah. Allah nu are un fiu. Isus este un profet.”

Total fals. Isus Hristos este Mesia, Cel de pe urmă și Cel dintâi, după El nu vor mai fi profeți.

Este Mahomed un profet? Optiuni postare ®
Maximuss
-Maximuss -
În una din declarațiile sale, Mahomed, adresându-se ucenicilor săi, spune:
„- Eu nu știu ce va fi după moarte, eu nu știu unde voi merge, eu nu știu nici unde merg ceilalți, nu știu nici unde veți merge voi.”

Spre deosebire de Isus, Cel care detaliaza amănunțit Împărăția Cerurilor, spunand:
„- Voi merge la Tatăl, ca să vă pregătesc un loc vouă.”

Intrebarea ar fi: unde merg cei care urmează învățăturile unui profet care nu știe el însuși încotro se îndreaptă?! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Biblia >> Urmărește topicul Coranul | FiiLumina
meniu prim
"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îți dai seama cât de mult te-ai schimbat tu."
~ Nelson Mandela ~