Urmărește topicul 1 Corinteni 11

Postează răspuns
Raspunsuri: 7
Vizualizări: 837
Membrii abonați 1
Membrii respondenti: 5
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1799-1-corinteni-11]1 Corinteni 11[/url]
Cont_sters
-Cont_sters -
Ce credeti...? În general se crede ca femeia trebuie sa aibă capul acoperit mereu nu doar la biserica... în cazul bărbaților de ce nu se aplica sa stea mereu cu capul descoperit?
Optiuni topic
Dani91
-Dani91 -
Baticul in cap la o femeie semnifica si protectia ei de catre un înger. Nu e de joaca cu Dumnezeu. E porunca Lui. Bine, mai semnifica si altceva baticul la o femeie in cap. Eu am dat doar un exemplu. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Când mă gândesc cât de naivi ar trebui să fim să ne gândim că Domnul trebuie să judece lumea după cum considerăm noi că e corect sau nu... Oare când ne-am trezit atât de sus? Am văzut undeva, în topic că "bărbaților li se acordă o mai mare libertate"... Serios? Pe noi ne-a făcut cineva sclave, sau? Ce libertate poate fi mai mare decât a trăi în harul lui Dumnezeu?! Pe bune, nu vreau să par eu mai interesantă, însă acestă atitudine e de copii de grădiniţă, serios! Îi vedeam uneori pe cei mai mici că ziceau: "De ce lui i-ai dat mai mult?", "De ce bucata mea e mai mică?", "De ce? De ce?" Optiuni postare ®
Alina90
-Alina90 -
Totuși, cine a greșit prima dată? Adam sau Eva? Noi, femeile, n-ar trebui să ne răzvrătim... Dacă încă avem harul prin Isus Hristos să fim răscumpărate din păcat, începând de la Eva, ca atunci a intrat păcatul în lume și din strămoși noi ne naștem cu păcat și în păcat... ar trebui să fim extrem de mulțumite cu regulile care ni se cer, pentru ca totuși avem o nădejde, o speranță în Hristos, noi, care n-am fi meritat! Ce ține de bărbați, e treaba lor cu Dumnezeu, noi o avem pe a noastră, dacă asta ni se cere, asta sa facem! Domnul să ne ajute și să ne întărească pe fiecare! AMIN! Optiuni postare ®
Florinelht86
-Florinelht86 -
Dacă am citi corect textul, el se refera la rugăciune, sa nu se roage cu capul descoperit. Dar na, vedeți sa nu fiți judecați pentru ca puneți un jug pe capul femeilor. Optiuni postare ®
Buble-estera
-Buble-estera -
Replica la: Dacă am citi corect textul, el se refera la rugăciune, sa nu se roage cu capul descoperit. Dar na, vedeți sa nu fiți judecați pentru ca puneți un jug pe capul femeilor. de Florinelht86
Nu, a respecta Biblia nu înseamnă a pune un jug, ci a alege Jugul lui Hristos de bună voie! Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Nu cred k e un jug.port batic de knd eram mititica.nu mie rusine.trebuie purtat zi si noapte.in orice clipa Optiuni postare ®
Hadasa90
-Hadasa90 -
Fiecare are o porunca kre trb aplikta Optiuni postare ®
Pagina 1 din 1
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul 1 Corinteni 11 | FiiLumina
meniu prim
"Toți oamenii mari au fost mai întâi copii, dar puțini dintre ei își mai aduc aminte."
~ Antonie De Saint-Exupery ~