Urmărește topicul De ce mergi la biserică? ~

Postează răspuns
Ultima paginaRaspunsuri: 12
Vizualizări: 776
Membrii abonați 0
Membrii respondenti: 8
Nu ai postări în acest topic!
BBCode: [url=/forum/topic/1859-de-ce-mergi-la-biserica]De ce mergi la biserică? ~[/url]
MirelTimişag
-MirelTimişag -
Va rog sa va expuneti fiecare motivul pentru care mergeti la biserică, daca mergeți, iar daca nu prea mergeți, sau nu mergeti deloc, de ce nu mergeți? Va multumesc pentru sinceritate! NOTA: Incercati sa nu scrieti cu limbaj de chat, scrieti simplu, romaneste.
Optiuni topic
Dorin_z
-Dorin_z -
Să mă întâlnesc cu Dumnezeu și cu frații la o părtășie divină Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Sa ma minunez de lucrarea Celui Sfant. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Sa ma intaresc Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Pentru Dumnezeu. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Sa fiu cu Isus la intalnire. Optiuni postare ®
Dani91
-Dani91 -
Sunt multe motive pentru care merg. Optiuni postare ®
Costa
-Costa -
Sa am părtașie cu frații și surorile în prezența lui Dumnezeu. Optiuni postare ®
Adrryana
-Adrryana -
Sa ma întâlnesc cu Dumnezeu, sa-I simnt prezenta Lui, sa ma întăresc, sa-I aduc mulțumiri si lauda pentru tot ce face pentru mine. In prezenta Lui te simti cel mai bine, sa-L simt pe Dumnezeu este cel mai important pentru mine. Optiuni postare ®
Andy16
-Andy16 -
Simplu... raspunsul este in Psalmul 133: "...caci acolo da Domnul binecuvântarea si viata pentru veșnicie." Si pentru ca El este prezent: "unde sunt doi sau trei adunati in jurul Numelui Meu, sunt si Eu acolo!"
De asta ma duc la biserica, fiindcă daca nu ma duc, pierd binecuvântarea Lui si totodată Prezenta Sa! Optiuni postare ®

Pagina 1 din 2
Răspunsul tău:
Nu ai acces, deoarece nu ești autentificat!
Informații avantaje cont membru autentificat
Distribuie pe: facebook | twitter | linkedin | myspace | email
Forum >> Diverse >> Urmărește topicul De ce mergi la biserică? ~ | FiiLumina
meniu prim
"Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua în care te-ai născut și cea în care afli de ce."
~ Mark Twain ~